Alchemilka obyčajná

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50g

Dostupnosť Skladom
Kód: 137
€2
Alchemilka obyčajná

 Latinský názov: Alchemilla vulgaris

Časť bylinky: Vňať

Terapeutické vlastnosti: Spazmolytikum

Alchemilka prospieva hlavne ženskému organizmu. Užíva sa pri silnej a nepravidelnej menštruácii, počas menopauzy a všeobecne je vhodná na posilnenie maternice a to by som práve rada vyzdvihla. Pre ženy ide o jednu najdôležitejších byliniek. Užívanie sa však odporúča aj pri poruchách trávenia a pri preháňaní.

Poznamenala by som však, že v prvom rade je dôležité, ako žena vníma samú seba a svoje telo. Pozitívne vnímanie svojho ženstva je to najpodstatnejšie a spája sa s tým, aký má žena cyklus, s jeho pravidelnosťou, intenzitou a pod. (samozrejme za to môžu aj iné fyziologické aspekty tela). To, ako sa žena vidí, ako prijme všetky aspekty ženského bytia, to všetko ovplyvňuje cyklus a tieto bloky je možné odstrániť iba na mentálnej (duchovnej) úrovni, samozrejme za pomoci pôsobenia alchemilky.

 

Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

Čaj je vhodné užívať dlhobo v prípade, že je potrebné posilniť maternicu a napraviť fungovanie celého cyklu.

 

Všetky informácie majú odporúčací charakter a nenahrádzajú lekársku starostlivosť!

 

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Bylinné čaje - jednodruhové
Gramáž: 50 g

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie