Baza čierna

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50g

Dostupnosť Skladom
Kód: 143
€2
Baza čierna

Latinský názov: Sambucus nigra

Časť bylinky: Kvet

Terapeutické účinky bylinky: Diaforetikum, Diuretikum, Mierne laxatívum

 

Pri baze využívame kvet aj samotný plod. Baza má všestranné využitie. Pomáha pri prechladnutí, ale aj bakteriálnej a virálnej infekcii akou je napríklad chrípka. Pri problémoch s dýchacími cestami, pri horúčke z prechladnutia užívame práve bazu. Má potopudné účinky a spolu s lipou pomáha pri potení a tým zabezpečuje vylučovanie nežiaducich látok z organizmu. Radí sa medzi laxatíva, čo znamená, že prečisťuje črevný trakt.

Baza sa veľmi dobre hodí ako čaj pre deti a taktiež do bylinných zmesí určených pre deti. Najlepšie sa kombinuje práve so spomenutou lipou ale aj mätou, kedy takýto čaj pijeme počas dňa pri nachladnutí, chrípke a pod.. Čaj je vhodné piť ešte horúci, aby podporil potenie. Z osobnej skúsenosti odporúčam, pri prípadoch spojených s nachladnutím využiť potopudné účinky týchto bylín a po vypití čaju sa zabaliť a vypotiť sa. A to práve preto, že ide o najosvedčenejší spôsob ako sa zbaviť cez póry pokožky nežiaducich látok a toxínov, keďže pokožka sa považuje za jeden z eliminačných kanálov, cez ktoré sa naše telo týchto látok zbavuje. Je potrebné jej pomôcť a spriechodniť tento kanál. Uľaví sa ako vám tak aj samotnej pokožke a celému telu.


Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

 

Bazu je možné užívať podľa potreby avšak je možné užívať dlhodobo (samozrejme všetko s mierou, je potrebné počúvať svoje telo)

 

Všetky informácie majú odporúčací charakter a nenahrádzajú lekársku starostlivosť!

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie