Baza čierna

Neohodnotené
 

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50g

Dostupnosť Skladom
€2
   
Kód tovaru 143
Kategória Bylinky jednodruhové
 

Latinský názov: Sambucus nigra

Časť bylinky: Kvet

Terapeutické účinky bylinky: Diaforetikum, Diuretikum, Mierne laxatívum

 

Pri baze využívame kvet aj samotný plod. Baza má všestranné využitie. Pomáha pri prechladnutí, ale aj bakteriálnej a virálnej infekcii akou je napríklad chrípka. Pri problémoch s dýchacími cestami, pri horúčke z prechladnutia užívame práve bazu. Má potopudné účinky a spolu s lipou pomáha pri potení a tým zabezpečuje vylučovanie nežiaducich látok z organizmu. Radí sa medzi laxatíva, čo znamená, že prečisťuje črevný trakt.

Baza sa veľmi dobre hodí ako čaj pre deti a taktiež do bylinných zmesí určených pre deti. Najlepšie sa kombinuje práve so spomenutou lipou ale aj mätou, kedy takýto čaj pijeme počas dňa pri nachladnutí, chrípke a pod.. Čaj je vhodné piť ešte horúci, aby podporil potenie. Z osobnej skúsenosti odporúčam, pri prípadoch spojených s nachladnutím využiť potopudné účinky týchto bylín a po vypití čaju sa zabaliť a vypotiť sa. A to práve preto, že ide o najosvedčenejší spôsob ako sa zbaviť cez póry pokožky nežiaducich látok a toxínov, keďže pokožka sa považuje za jeden z eliminačných kanálov, cez ktoré sa naše telo týchto látok zbavuje. Je potrebné jej pomôcť a spriechodniť tento kanál. Uľaví sa ako vám tak aj samotnej pokožke a celému telu.


Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

 

Bazu je možné užívať podľa potreby avšak je možné užívať dlhodobo (samozrejme všetko s mierou, je potrebné počúvať svoje telo)

 

Všetky informácie majú odporúčací charakter a nenahrádzajú lekársku starostlivosť!