Bedrovník anízový

Neohodnotené
 

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50 g

Dostupnosť Skladom
€1,90
   
Kód tovaru 146
Kategória Bylinky jednodruhové
 

Latinský názov: Pimpinella anisum

Časť bylinky: Plod

Terapeutické vlastnosti: Karminatívum, Aperitívum

 

Aníz využijeme v prípade tráviacich ťažkostí týkajúcich sa plynatosti, nafukovania avšak aj zlého trávenia keďže pôsobí na celý tráviaci systém. Má protikŕčový účinok, čiže priaznivo pôsobí pri kŕčoch hladkého svalstva, uvoľňuje vetry a zároveň podporuje chuť do jedla. Je veľmi zaujímavým faktom, že aníz môže byť nápomocný aj v prípade kašľa, čiže zapôsobí uvoľňujúco. Je však veľmi dôležité pri akom druhu kašľa aníz použijeme, pretože ak sa jedná o vykašliavanie vtedy aníz je aníz vhodný na použitie. Okrem iného je aníz vhodný pre matku po pôrode, kedy je nápomocný pri tvorbe materského mlieka.

 

Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

 

Doba užívania závisí od konkrétneho problému na ktorý chceme bylinku použiť. V prípade krátkodobého akútneho nafukovania a plynatosti užijeme čaj 2 x denne a ďalej pokračujeme podľa potreby aj dva - tri dni maximálne, problém by mal prestať. Ak nafukovanie pretrváva, môže to byť jeho príčina v inom probléme, ktorý je potrebné zistiť.

V prípade vykašliavania, užívame aníz taktiež podľa potreby - odporúčila by som 2- 3 krát denne v rámci sledovania intenzity vykašliavania dávku postupne znižovať a do cca týždňa zostať iba na jednej šálke čaju.

 

Všetky informácie majú odporúčací charakter a nenahrádzajú lekársku starostlivosť!