Bedrovník anízový

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50 g

Dostupnosť Skladom
Kód: 146
€1,90
Bedrovník anízový

Latinský názov: Pimpinella anisum

Časť bylinky: Plod

Terapeutické vlastnosti: Karminatívum, Aperitívum

 

Aníz využijeme v prípade tráviacich ťažkostí týkajúcich sa plynatosti, nafukovania avšak aj zlého trávenia keďže pôsobí na celý tráviaci systém. Má protikŕčový účinok, čiže priaznivo pôsobí pri kŕčoch hladkého svalstva, uvoľňuje vetry a zároveň podporuje chuť do jedla. Je veľmi zaujímavým faktom, že aníz môže byť nápomocný aj v prípade kašľa, čiže zapôsobí uvoľňujúco. Je však veľmi dôležité pri akom druhu kašľa aníz použijeme, pretože ak sa jedná o vykašliavanie vtedy aníz je aníz vhodný na použitie. Okrem iného je aníz vhodný pre matku po pôrode, kedy je nápomocný pri tvorbe materského mlieka.

 

Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

 

Doba užívania závisí od konkrétneho problému na ktorý chceme bylinku použiť. V prípade krátkodobého akútneho nafukovania a plynatosti užijeme čaj 2 x denne a ďalej pokračujeme podľa potreby aj dva - tri dni maximálne, problém by mal prestať. Ak nafukovanie pretrváva, môže to byť jeho príčina v inom probléme, ktorý je potrebné zistiť.

V prípade vykašliavania, užívame aníz taktiež podľa potreby - odporúčila by som 2- 3 krát denne v rámci sledovania intenzity vykašliavania dávku postupne znižovať a do cca týždňa zostať iba na jednej šálke čaju.

 

Všetky informácie majú odporúčací charakter a nenahrádzajú lekársku starostlivosť!

 

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie