Borievka obyčajná

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50 g

Dostupnosť Skladom
Kód: 149
€2
Borievka obyčajná

Latinský názov: Juniperus communis

Časť bylinky: Plod

 Terapeutické vlastnosti: Diuretikum

 

Borievka sa vďaka jej silným účinkom využíva pri problémoch s močovým ústrojenstvom. Primárne pôsobí na obličky tým, že ich prečisťuje, čo je v prípade ich náročnej detoxikačnej úlohy veľmi dôležité. Je zároveň aj antiinfekčná. Zápar z borievky užívame opatrne, neodporúča sa piť ho príliš silný no práve treba začať s nižším koncentrátom a postupne dávku zvyšovať. Vo vyšších dávkach môže pôsobiť opačným efektom a neodporúča sa užívať ju pri zápale obličiek. Borievka je nevhodná pre tehotné ženy!

 

Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

Pri borievke je potrebné mať na pamäti, že sa nesmie užívať dlhodobo a teda v žiadnom prípade sa neodporúča užívať viac ako dva týždne. Toto užívanie je však veľmi individuálne a preto už po týždni je potrebné zvážiť jej ďalšie užívanie.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie