Chioská masticha

Čo je to Chioská Masticha?

 

Milí návštevníci, rada by som vám predstavila jeden úžasný produkt s ktorým mám mnohé skúsenosti a chcem sa s ním s vami podeliť.

O gréckej mastiche, živici stromov Pistacia Lentiscus, rastúcich na ostrove Chios v Egejskom mori sa v poslednom období hovorí čoraz viac.

Je to na slnku usušená miazga stromov Pistacia Lentiscus, ktorá sa mení na drobivú číru žltkastú živicu a ktorá žuvaním opäť zmäkne a stáva sa homogénnou bielou hmotou.

Mastichová živica sa zo stromov rastúcich v sadoch na južnej časti Chiosu získava od júna do začiatku októbra. Keď kvapká zo zárezov v kôre je natoľko čistá a číra, že lokálne synonymum jej názvu – „Slzy Chiosu“, pôsobí ako ten najlepší opis.

 

Na čo sa masticha používa sa dozviete v popise produktu.

 

 

 

Stránka 1 z 1 - 2 položiek celkom
masticha
€38,90

100 kapsúl Masticha Active – pravá chioská masticha obohatená o špeciálny kmeň baktérie Lactobacillus reuteri DSM17648 a aktívnu kultúru priateľskej kvasinky Saccharomyces...

557
masticha 2 ks
€77,80

2 x 100 kapsulové balenie + test

563

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie