Fenikel obyčajný

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50 g

Dostupnosť Skladom
Kód: 164
€1,80
Fenikel obyčajný

Latinský názov: Foeniculum vulgare

Časť bylinky: Plod

Terapeutické vlastnosti: Spazmolytikum, Karminatívum, Afrodiziakum (áno skutočne pôsobí aj na podporu sexuálnej stránky:)

 

Fenikel pôsobí pri kŕčoch hladkého svalstva a nafukovaní podobne ako aníz. Využíva sa hlavne pri detských kŕčoch a kolikách, no bábätkám by som ho dávkovala s opatrnosťou práve preto, že niekedy zvykne zapôsobiť opačným efektom - vytvorí ešte silnejšiu plynatosť a nafúknutie, napriektomu, že v konečnom dôsledku pôsobí uvoľňujúco a kŕče môžu byť uvoľnené. Veľmi záleží od konkrétneho prípadu a samozrejme aj od dieťatka a jeho organizmu. Fenikel však využijeme aj pri zvracaní, čo je prirodzený reflex pri snažení sa žalúdka o to vylúčiť z neho čo je pre neho nestráviteľné a nepustiť nežiaduce látky ďalej do tela (ak nejde o inú príčinu zvracania, ktorá vychádza z nervového systému – stres, napätie, panika). Pri zvracaní, kedy je potrebné upokojiť kŕč hladkého svalstva by som fenikel určite využila. Pre kojace mamičky je veľmi vhodným výberom, pretože povzbudzuje činnosť mliečnych žliaz a vytvárania tak materského mlieka. Sú si s tým anízom veru dosť podobní :)

 

Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie