Hloh obyčajný

Sušená bylinka na individuálne použitie

Gramáž: 50 g

Dostupnosť Skladom
Kód: 170
€1,60
Hloh obyčajný

Latinský názov: Crataegus laevigata

Časť bylinky: List s kvetom

Terapeutické vlastnosti: Antisklerotikum, Hypotonikum, Kardiotonikum

Hloh je bylinka, ktorú by mali užívať najmä kardiatici a ľudia s problémami týkajú vysokého krvného tlaku. Využijeme ho pri srdcových chorobách, vápenatení ciev no aj pri prepracovanosti a celkovom zoslabnutí, čo práve ovplyvňuje stres a príliž vysoká záťaž. Vtedy nastáva problém so srdcovou činnosťou, prichádza na rad srdcová arytmia a búšenie srdca. Tým, že sa hloh radí medzi kardiotoniká a pomáha práve srdcovo-cievnemu systému, spriechodňuje ho a napomáha srdcovému svalu pri jeho sťahovacej činnosti. Je však veľmi dôležité poznamenať, že nervový systém priamo ovplyvňuje kardiovaskulárny systém a samotnú činnosť srdca. Okrem toho má hloh sedatívne účinky, čo znamená, že pôsobí upokojujúco a tým môže pomôcť napríklad aj pri problémoch s nespavosťou. 

 

Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Bylinku dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Po vylúhovaní bylinku scedíme a takto pripravenú užívame 2 až 3 krát denne.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie