Bylinná zmes PANKREAS, ŽLČNÍK, PEČEŇ

Bylinný čaj obsahujúci bylinky podporujúce funkciu pomocných orgánov trávenia - pankreas, žlčník, pečeň. Určený na individuálne použitie.

Gramáž: 100g

Dostupnosť Momentálne nedostupné
Kód: 260
€6
Bylinná zmes PANKREAS, ŽLČNÍK, PEČEŇ

 

Pri posilňovaní pečene je potrebné posilniť aj funkciu žlčníka a pankreasu. Pankreas a žlč pri trávení zohrávajú veľmi dôležitú úlohu a to práve v momente, kedy sa trávenina dostáva zo žalúdka do dvanástnika, kde sa zmieša so žlčou a pankreatickou šťavou. Je potrebné, aby sme stimulovali všetky tri orgány, pretože naväzujú jeden na druhý. Pomocou vybraných byliniek v tejto zmesi môžeme podporiť funkciu všetkých troch orgánov.

 

Bylinky, ktoré zmes obsahuje:

 

Čakanka obyčajná– Cholagogum – podporuje funkciu žlčníka a tvorbu žlče

Rozmarín lekársky – Stimulant činnosti pečene a žlčníka

Mäta prieporná – Hepatikum, Cholagogum + podpora činnosti pečene tvorby žlče a samotného žlčníka

Borievka obyčajná– Metabolikum, Stimulant pankreasu

 

Forma užívania - vnútorne vo forme čaju:

Zmes dávkujeme po 1 čajovej lyžičke na 1 šálku prevarenej vody, necháme prikrytú lúhovať 10 - 15 minút. Takto pripravenú zmes užívame 2 x denne.

Doba užívania:

Užívame šesť dní po sebe pričom siedmy deň vynecháme a následne pokračujeme ôsmym dňom odznova. Takýmto spôsobom pokračujeme ďalej po dobu 3 - 4 týždňov.

Všetky informácie majú odporúčací charakter a nenahrádzajú lekársku starostlivosť, preto v prípade akútnych ťažkostí vyhľadajte svojho lekára.